Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
18.05.2020
JAK ZVÝŠIT ÚČINNOST ROUŠKY A SNÍŽIT RIZIKO INFEKCÍ
Věda prokázala, že mikrobiologický svět je mnohem rozmanitější a funguje podle jeho vlastních zákonů. Jednou z nejdůležitějších vlastností je to, že m... číst celé
21.12.2019
Pohled na hygienu životního prostředí moderního člověka
Svět kolem nás se dynamicky modernizuje, využíváme principy nejnovějších technologií. Jedna z oblastí, ve které však zůstáváme v duchu přelomu 19. a 2... číst celé
19.12.2019
Použití systému PČHS při čištění domácnosti
Úvod Dobré odpoledne. Tady doktor MYVALIN.Dnes se budeme bavit o tom, jaké produkty PČHS budeme používat v domácnosti. Nezáleží na tom, kde bydlíte,... číst celé
Zobrazit všechny novinky

                                             

VĚDA  A  MYVALIN

  • MYVALIN spolupracuje od roku 2019 s Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT.
  • Testování výrobků (dezinfekční a čistící prostředky) probíhá také na Fakultě životního prostředí ÚJEP v Ústí nad Labem.
  • Zahajujeme spolupráci na zajímavých projektech v rámci EU.     

 

    Hygiena budoucnosti na TV Natura

Originál tady: https://www.tvnatura.cz/archiv/video/3968-prirodni-cesta-ke-zdravi-na-mikrobiologicke-urovni 

 

      MYVALIN - VYRÁBÍME HYGIENU

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Pohled na hygienu životního prostředí moderního člověka
Pohled na hygienu životního prostředí moderního člověka
21.12.2019

Svět kolem nás se dynamicky modernizuje, využíváme principy nejnovějších technologií. Jedna z oblastí, ve které však zůstáváme v duchu přelomu 19. a 20. století, je technologie úklidu. Přitom vzrůstají moderní požadavky a předpisy na úroveň hygieny a zároveň se zpřísňují kritéria udržitelnosti použitých čisticích prostředků.

Chemický průmysl, monopol na čisticí prostředky, již ale zcela vyčerpal svůj inovační potenciál v oblasti hygieny člověka a zachování životního prostředí. Na trhu jsou stovky a tisíce různých detergentů a čistících prostředků vyvinutých na počátku 20. století a dále "modernizovaných", které mají čelit dnešním výzvám, ale současně nejsou poskytnuty žádné záruky, že nám tyto prostředky pomohou vyřešit problémy související s hygienou člověka a životního prostředí.

Technologie úklidu a čištění je stále založena na bázi agresivních chemických prostředků, jejichž účinek je krátkodobý a omezený. Každodenním kontaktem s těmito látkami v domácnostech se zvyšuje riziko alergií a citlivosti.

Existují alternativy k tradičním chemickým čistícím a mycím prostředkům, které by byly schopny poradit si s existujícími vysokými nároky na životní prostředí člověka dnes i v budoucnu? Jaký vliv bude mít používání nových technologií v hygieně na budoucí generace?

Technologie produktů MYVALIN

Inovativní technologie, tzv. Probiotický čistící hygienický systém (PČHS), na kterém fungují produkty MYVALIN plně odpovídá na tyto otázky. PČHS je založen na složkách přírodního původu: nechemického oddělovače znečištění a probiotických kultur.

Nechemický oddělovač znečištění je vodný roztok organických solí, který nereaguje s jinými látkami, ale provádí čištění oddělením znečištění od povrchů (vysoká penetrační schopnost a silná kationtová aktivita). Nedochází k žádným chemickým reakcím jak s povrchem, tak se znečištěním. Je stoprocentně bezpečný pro člověka a životní prostředí a biologicky odbouratelný.

Probiotické kultury přírodního původu aktivně zpracovávají biologickou složku znečištění, která je pro ně živnou půdou. Probiotické kultury po dlouhou dobu obnovují a udržují přirozenou mikrobiální rovnováhu, metodou nahrazení podmíněně patogenních a patogenních mikroorganismů (Gaussův zákon).

Ukážeme si výsledky práce PČHS na následujícím obrázku:

Základem hygienické pyramidy je pravidelné používání PČHS, který od prvního použití přinese viditelné výsledky. 

Druhá úroveň pyramidy hygieny - snížení počtu patogenních mikroorganismů. Nepříjemné pachy zmizely - výsledek nepřítomnosti toxinů (odpadních produktů patogenních mikroorganismů) v prostředí člověka. Povrchy se postupně stávají čistší - výsledek práce nechemického oddělovače znečištění (hloubková úroveň čištění povrchu, která je pro lidské oko neviditelná). A to vše probíhá bez použití chemicky agresivních profesionálních čistících prostředků (kyseliny s pH < 3 a alkálie s pH > 11) s cyklickým charakterem čištění, které s čištěním zároveň povrch i ničí.

Třetí úroveň pyramidy hygieny je dlouhotrvající hygienická stabilita. Jedná se o hluboké čištění na mikrobiologické úrovni. Na této úrovni jsou v práci zahrnuty probiotické mikroorganismy. Probiotické kultury, aplikované na povrch, využívají pro jejich vývoj, růst a reprodukci stejné živné médium jako patogenní bakterie. Aktivně kolonizují povrch, pronikají do všech mikropórů, mikrotrhlin (v důsledku destrukce enzymy biofilmů, vytvořenými pro ochranu patogenních bakterií před agresivním prostředím), probiotické kultury vytlačují (nahrazují) patogenní bakterie. Jinými slovy, odebírají potraviny, a tím zastavují růst a reprodukci patogenních bakterií. V průběhu času počet patogenních bakterií klesá na minimální hodnoty, které nejsou nebezpečné pro člověka a prostředí, ve kterém se pohybuje. Doba a nepřetržitost trvání procesu probiotického čištění dosahuje 72 hodin.

Další jedinečnou vlastností probiotického čištění je 3D čištění. Toto čištění se děje, když se probiotické kultury šíří vzduchem na sousední plochy, kde pokračují v čištění povrchů. Žádný biocid (dezinfektant), ani žádný detergent nelze z hlediska délky hygienické stability srovnat s PČHS.

Čtvrtá úroveň pyramidy hygieny - zničení odolnosti patogenních bakterií. Věda prokázala, že nekontrolované užívání antibiotik a rozšířené používání biocidů (dezinfektantů) vede k rozvoji mnohočetné rezistence patogenních bakterií k různým lékům, což eliminuje jejich biocidní účinek na patogenní bakterie. Patogenní bakterie se aktivně mutují, vytvářejí biofilm pro ochranu před účinky agresivního prostředí (biocidy). Stávající metody čištění a dezinfekce poskytují krátkodobý účinek (do 3 hodin). Poté se lidské prostředí vystavuje nekontrolovanému růstu a reprodukci patogenních bakterií (účinek dezinfekce) a v mnoha případech je nutné provést antibiotickou terapii. Během tohoto období a v takovém prostředí je člověk nejvíce náchylný k infekci! Riziko infekce patogenními mikroorganismy a viry se mnohonásobně zvyšuje! 

PČHS využívá přirozený samočistící mechanismus: probiotické kultury vytlačují (nahrazují) patogenní bakterie z mikrobiálního prostředí tím, že jim odebírají potraviny (živnou půdu). Bez výživy patogenní bakterie nerostou, nevyvíjejí se, jejich počet výrazně klesá a nepředstavuje hrozbu pro lidské zdraví.

Pátá úroveň pyramidy hygieny - zaručené snížení infekčních ukazatelů o 52 procent. Co říká tento indikátor? Dám vám odpověď. V přírodě existuje mikrobiologická rovnováha, ve které se lidský organismus konstantně vyvíjel po mnoho tisíc let. Devadesát pět procent mikroorganismů (včetně těch probiotických) má na lidské tělo pozitivní účinek, pět procent mikroorganismů (škodlivé nebo patogenní mikroorganismy) ovlivňuje lidské tělo negativně. V prostředí moderního člověka je přirozená mikrobiologická rovnováha narušena směrem ke zvyšování patogenních mikroorganismů. PČHS umožňuje obnovit mikrobiologickou rovnováhu zpět k přírodním hodnotám, v nichž je pro nás více než devadesát pět procent mikroorganismů přátelských a méně než pět procent mikroorganismů patogenních.

Závěry

PČHS nepoužívá tradiční chemické mycí a čisticí prostředky. PČHS je založen na uplatňování zákonů samotné přírody. PČHS používá probiotické kultury k vytváření a udržování zdravé mikroflóry na povrchu (po aplikaci na povrch se probiotické kultury okamžitě aktivují a zůstávají aktivní nejméně po dobu následujících tří dnů), což poskytuje následující výhody:

- Hloubkové čištění. Probiotika odstraňují znečištění a biofilm, které jsou hluboce zakořeněné do povrchu. Výsledkem je viditelné výrazné zlepšení výsledku čištění.

- Snížení pachů. Probiotika dokáží aktivně absorbovat nevalně vonící špatné molekuly nebo odstraňovat látky, které by mohly jiné bakterie přetvářet na zapáchající molekuly. Probiotika současně provádějí profylaktické i léčebné funkce.

- Bezpečnost. Ve srovnání s chemickými mycími a čistícími prostředky jsou probiotické produkty naprosto bezpečné.

- Životní prostředí. Probiotika jsou zcela přírodní. Po jejich použití pro čištění povrchů neztrácejí účinnost a nadále aktivně přispívají k čištění odpadních vod. Díky tomu probiotické čisticí prostředky jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také jej pomáhají zlepšovat.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

ALTAROSTE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz